איך להביא גולשים מפייסבוק לבלוג

איך להביא גולשים מפייסבוק לבלוג

פייסבוק הרגה את הבלוגים. אחרי שהיא הרגה אותם, היא התעללה בגופותיהם. ודרסה אותם עם שופלדוזר. קדימה, רוורס, קדימה, רוורס. ושברה עליהם סיפולוקסים. הבנתם את הפרנציפ, נכון? אז איך להביא גולשים מפייסבוק לבלוג?

אם כולם בפייסבוק, אז אף אחד לא נמצא בבלוג. ולא רק זה, אם מנסים להוציא תנועה מפייסבוק לבלוג – פייסבוק מחביאה אותנו. אשכרה. מחביאה עמוק. ואני מתכוון שפעם, כשהייתי מעלה לינקים לבלוג, אפילו אשתי לא היתה רואה אותם.

אז מה עושים? איך להביא תנועה לבלוג? הרי בלוג כותבים כדי שאנשים יקראו.

פתרון מסוים לבעיה הוא לרמות את פייסבוק. איך? פשוט לפרסם בפייסבוק יותר. יותר סטטוסים, יותר פוסטים. לא קשורים. כאלה שפשוט ייצרו חשיפה לאורך זמן. ואז לנצל את החשיפה האישית הזו, ומעת לעת להעלות לינק לבלוג (או להבטיח לינק בתגובות).

לרמות את האלגוריתם

וככה, אתם “מעלים את הדירוג” הפייסבוקי שלכם. בבדיחות איומות, ציטוטים של אמא שלכם ותמונות של הילדים. אחר כך גם תשובו ותפגעו בדירוג הזה באמצעות פרסום פוסטים בבלוג. זה לא פתרון טוב במיוחד. הוא לא יקנה לכם חשיפה גדולה. אבל הוא עדיף בהרבה על רק לפרסם פוסטים, כי אם תפרסמו רק פוסטים, פייסבוק תחביא אתכם לחלוטין. 

בסופו של דבר, בלוגים הם ריצה לטווח ארוך. ממש ארוך. חודשים, שנים. ככל שהזמן עובר ואתם מייצרים, מתמידים, מתמחים – ככה התנועה תגיע ממקורות אחרים, ובעיקר תגדיל את מספר המנויים ותביא עוד ועוד גולשים (שיהפכו למנויים) דרך גוגל.

ופייסבוק? לפייסבוק יש את סל הבעיות שלה, ואלה בעיות קשות וחריפות. הבלוג שלכם לא נמצא בסדר העדיפויות שלה וגם לא יהיה. נסו לא להסתמך על פייסבוק – לא בטווח המיידי ולא הרחוק, אבל אם אתם מוציאים שם כסף, ודאו שהוא מפנה תנועה ולידים אליכם.

לא טוב, אבל זה מה יש.

תוספת מאוחרת: יונית צוק כתבה פוסט על העניין שהגיע לכאן במהלך סוף השבוע. השורה התחתונה שלו: הפצה של בלוג זה כאב ראש שאינלתאר. רשימת תפוצה עוזרת. וסבלנות של צב. אבל צב סבלני, לא אחד מהצבים העצבניים האלה שעפים עליך כשאתה מדבר איתם לפני הקפה.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות