בדיחה טובה

רוצים לדעת מהי בדיחה טובה במאמר?

אתם עשויים לחשוב עכשיו שאני מדבר על בדיחות שלא מעליבות אף אחד; או על בדיחות תקינות פוליטית; או להפך: בדיחות ששמות קצוץ על מוסכמות חברתיות.

אבל לא. בדיחה טובה היא בדיחה שאף אחד לא יזכור. היא בדיחה שסייעה להמחיש נקודה – עשתה את שלה – והמשיכה לדרכה. כמו עדכון שיורד לכם לטלפון בלילה בלי שתדעו מזה. כזו היא הבדיחה הטובה עבור הפוסט שלכם: באה, עשתה את העבודה, שלום ותודה.

ולמה זה?

כי בדיחות טובות מדי מסיטות את תשומת הלב של הקורא מהעיקר. אם אני אספר עכשיו בדיחה שתהרוג אתכם מצחוק, אתם עשויים לזכור את הפוסט (או אותי), אבל מהסיבות הלא נכונות. ובעצם, אתם לא באמת תזכרו את הפוסט. במקום זה, תזכרו את הבדיחה.

ובגלל זה הומור יתר יכול להזיק למטרות שאתם רוצים לקדם או לאמירות שאתם רוצים להעביר, אבל לא רק הומור. גם כל מה שאתם רוצים להוסיף ושלא משרת את המסר המרכזי. כל הדוגמאות האדירות של וודי אלן וסטיבן ספילברג וזלמן שושי, שממחישות מצוין את המסר שלכם, עלולות להאפיל על התוכן שבאמת חשוב לכם.

במילים אחרות: אם זה לא משרת את התוכן שלכם, זה מזיק לתוכן שלכם.

טוב, חיכיתם כל כך יפה עד פה, אז הנה:

שר האוצר נכנס למסעדה רומנית ומבקש צ’ורבה. פתאום קופץ עליו אחד עם לום, שובר לו את שתי הרגליים, רוכן ומסנן לו באוזן: “ספר עוד פעם אחד את הבדיחה הזאת. נראה אותך.”

#סליחה

צפריר בשן

צפריר בשן

מספר סיפורים, כותב ומנחה סדנאות כתיבה לעסקים.

אני עובד עם לקוחות גדולים וקטנים – כאלה שצריכים עזרה כדי לספר את הסיפור שלהם, לכתוב את התסריט, הנאום או את הפוסט שלהם ואפילו לשפר את המסרים שלהם. חוץ מזה, אני מדריך עסקים ואנשים שרוצים לכתוב ולהעביר מסרים בעצמם.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות