הייטרים

אל תקשיבו להייטרים. אל תתנו להם להם להגיע אליכם. הם הייטרים. הם רק מפריעים. אה, שמעתם את זה בעבר? הו, ואני הייתי בטוח שאני מחדש!

טוב, זה לא חדש, אבל בכל זאת אל תקשיבו להם. ומצד שני, תבדקו טוב טוב האם אתם לא מתייגים כל ביקורת כ”הייטרים”. כי אם כל ביקורת היא כזאת, הסיכויים ללמוד מביקורת אפסיים, ובעצם, לא תלמדו ממנה שום דבר אף פעם.

זה לא כזה פשוט

אז מה זה אומר?  שכדאי לתת את הדעת על המוטיבציה של הצד השני, וגם להניח שלא כל ביקורת מיועדת לפגוע בך או לרומם מישהו אחר על חשבונך.

מצד שני,

נו ברור, גם אל תהיה הייטר בעצמך. אל תלכלך. יש איזה סטיקר כזה, “לשון הרע, לא בא לי טוב”, או משהו בסגנון. אז בטח. נו לשון הרע. זה לא טוב. אל תלכלכו סתם. זה רע לקארמה. זה רע לחברות. זה רע משפטית.

אבל האם זה אומר שאסור לך לבקר? האם זה אומר שאסור לך להצביע על תופעה ולהעיר שהיא פסולה? להצביע על חברה או אדם ולהגיד “ההתנהלות שלהם לא ראויה”? פה כבר הרבה יותר קל, כי המוטיבציה היא שלכם, ואתם יודעים להבדיל בין טוב לרע: אם אתם אומרים את הדברים מכעס, תיעוב, קנאה – כנראה מוטב שלא תגידו את זה. ואם זה ענייני, מקצועי? דברו חופשי, ואל תשכחו להישאר לגופו של עניין ולא לגופו של אדם.

צפריר בשן

צפריר בשן

מספר סיפורים, כותב ומנחה סדנאות כתיבה לעסקים.

אני עובד עם לקוחות גדולים וקטנים – כאלה שצריכים עזרה כדי לספר את הסיפור שלהם, לכתוב את התסריט, הנאום או את הפוסט שלהם ואפילו לשפר את המסרים שלהם. חוץ מזה, אני מדריך עסקים ואנשים שרוצים לכתוב ולהעביר מסרים בעצמם.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות