סדנת כתיבה: מייל אפקטיבי (חלק שני)

עוד טיפים לאימייל אפקטיבי (היה כבר אחד). תעשו לעצמכם טובה, ואל תשכחו:

 1. באימייל אין פרטיות: אם אתם כותבים למשה אימייל ועל הדרך מציינים שדוד מניאק, קחו בחשבון שמשה לא ישים לב לעניין הרגיש, והוא עלול להעביר לדינה – שתעביר לדוד המניאק. ואז, יו קנואו, לא טוב. אל תסתבכו עם דוד.
 1. אם יש לכם כמה עניינים על סדר היום, השתמשו במספור או בבולטס. אל תכתבו סיפור ארוך ומורכב. כשבן אדם קורא אימייל, הוא רוצה להגיע ללב העניין כאן ועכשיו.

חתימה,חתימה, חתימה

 1. בשבוע שעבר הזכרתי שפנייה ומשפט סיום הם כלים נפלאים לאימייל אפקטיבי. אם רוצים שהכלים האלה יעבדו אפילו יותר טוב, תנו דעתכם על הסיום שלכם. אל תכתבו “בברכה” בכל אימייל. יש אימיילים שיתאים בהם “שבת שלום”, או “סוף שבוע נעים”, או “מחכה לתשובתך!”, או “נתראה בערב”. יש כאלה שבהם מתאים “בכבוד רב”. סיימו כמו שצריך, זה עושה הבדל עצום.
 1. אל תכתבו ארוך מדי. אף פעם אל תכתבו ארוך מדי, אבל במיוחד באימייל.
 1. ואל תגזימו עם כמות האימיילים. בין אם אתם כותבים למנכ”ל, לעובד שכפוף לכם, לקולגה, ספק או לקוח, כשאתם כותבים לו יותר מדי אימיילים – אתם מבזבזים לו את הזמן. אפילו אם זו החברה החדשה שלך, מכתב אהבה אחד או שניים הופכים אותך לבחור מקסים. שמונה מכתבי אהבה?

אתה סטוקר חביבי.

אל תהיו סטוקרים.

שבוע טוב,

צפריר

צפריר בשן

צפריר בשן

מספר סיפורים, כותב ומנחה סדנאות כתיבה לעסקים.

אני עובד עם לקוחות גדולים וקטנים – כאלה שצריכים עזרה כדי לספר את הסיפור שלהם, לכתוב את התסריט, הנאום או את הפוסט שלהם ואפילו לשפר את המסרים שלהם. חוץ מזה, אני מדריך עסקים ואנשים שרוצים לכתוב ולהעביר מסרים בעצמם.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה ריקהבחזרה לחנות