יום ראשון

כשהייתי חייל, הדכדוך של יום ראשון היה פיזי לגמרי. יכולתי ממש להחזיק אותו. להוציא אותו מהתיק ולמרר לעצמי את החיים. כל כך מוחלט הוא היה. הוא גם בא בעטיפה של התחנה המרכזית בירושלים. אני בספק אם אי פעם היה מקום נורא יותר מהתחנה המרכזית ביירושלים, בואכה שטחי האימונים של מדבר יהודה

אני עדיין רואה בדיחות יום ראשון בטוויטר ובפייסבוק. תמיד מרתקת, היכולת של אנשים לספר את אותה בדיחה (או את אותו הצער) במשך כל כך הרבה שנים. אבל אני, אני כבר רואה את היום הזה טיפ-טיפה אחרת.

יום ראשון הוא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. יום ראשון הוא יום הכפרה. הוא יום הכוונה. הוא היום שבו כלל החטאים נשכחים וכל הדלתות נפתחות. יום ראשון הוא חגיגה של הזדמנויות, של התחלות, של תקוות, של מסוגלות.

כמובן, אחת האפשרויות האלה היא יום ראשון מדכדך, מעייף ורחוק מרחק יבשת או שתיים מסוף השבוע הבא. אבל זו לא אפשרות לחולמים. וודאי שזו אינה אפשרות לעצמאים. אנשים שבונים משהו בעשר אצבעותיהם, אין להם זמן לטבול במר גורלם. וגם חשק לעשות את זה אין להם.

בכלל, אם תרצו, שבוע שמתחיל בדכדוך הוא סימן שאתם לא נמצאים במקום שבו אתם צריכים להיות. ואולי אולי יש לכם אפשרויות אחרות איפשהו. אפשרויות להתחלה אחרת לגמרי לשבוע.

טיפ של אלופים

הדבר הכי הכי טוב שאפשר לעשות כדי להניע בוקר, להניע שבוע, להניע חודש, להניע שנה – הוא להתחיל לכתוב את אחת המשימות שלך. זה יכול להיות אימייל או מזכר, זה יכול להיות פרק בדוח. זה יכול להיות פוסט בבלוג.

כתיבה מפעילה את הגלגלים במוח, מייצרת חשיבה, מייצרת רעיונות, מייצרת סיפוק, מייצרת תחושת מסוגלות. והיא נמצאת בקצה האצבעות שלכם, מחכה.

קחו אותה. כדאי לכם. זה משלים משימות. וגם עושה נעים.

צפריר בשן

צפריר בשן

מספר סיפורים, כותב ומנחה סדנאות כתיבה לעסקים.

אני עובד עם לקוחות גדולים וקטנים – כאלה שצריכים עזרה כדי לספר את הסיפור שלהם, לכתוב את התסריט, הנאום או את הפוסט שלהם ואפילו לשפר את המסרים שלהם. חוץ מזה, אני מדריך עסקים ואנשים שרוצים לכתוב ולהעביר מסרים בעצמם.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות