למה הוא כן ואני לא?

למה הוא כן ואני לא?

למה הוא כן ואני לא? למה היא מוכרת למאות לקוחות ואני תקועה? למה הוא ממלא הרצאות ואני פה מקושש ארבעה משתתפים לסדנה? למה?

האמת היא שאין לכם מושג שהוא כן מצליח. אתם לא יודעים שהיא מוכרת למאות לקוחות. רק נדמה לכם שאתם יודעים. אתם מסתכלים מבחוץ. מבחוץ המון המון פעמים הכל נראה בסדר אצל אנשים אחרים. כשמסתכלים על אתר אינטרנט, על מודעה, על דף נחיתה – בדרך כלל לא רואים את הזיעה. וכמעט אף פעם לא רואים את הכישלון.

יש פער עצום בין מה שאתם רואים לבין מה שקורה בפועל: אתם רואים אדם מצליח – אבל אתם לא רואים את העבודה מאחורי זה, את התסכול, הכאב, הקושי, את ההלוואות שהוא לקח, המריבות שלו עם אשתו.

אתם רואים זוג אנשים יפים עם ילדים מתוקים שהולכים בפארק. אבל אתם לא רואים כמה היה קשה להם לצאת מהבית. אתם לא רואים איך שהיא נאלצה לצעוק כדי לקרוע אותו מהמסך או איך שהוא רקע ברגליים כדי שהיא תרד כבר מפייסבוק. אתם לא רואים כמה אמא שלה שונאת אותו. אתם לא רואים כמה שהוא לא בטוח שהוא בעסק הנכון ואיך הוא משווה את עצמו לחבר שלו שמכר סטרט אפ ועכשיו הוא גולש בקוסטה ריקה.

אתם רואים בן אדם גולש בקוסטה ריקה אחרי שעשה מיליונים. אתם לא רואים שהוא מרגיש שזה היה פוקס. שמישהו יגלה יום אחד שזה בכלל לא היה הוא. ושהוא בכלל לא עשה כל כך הרבה כסף, כי המשקיעים קרעו לו את הצורה. אתם לא רואים שהוא נפרד מהחברה שלו ואין לו מושג מה הוא יעשה כשהוא חוזר הביתה.

אין עסקים מושלמים. אין משפחות מושלמות. אין אנשים מאושרים 24/7. יש רק אותנו ואת התכונה ההרסנית הזו להשוות את עצמנו למישהו אחר.

לקום כל בוקר, לצאת לריצה, למצוא אהבה, להכין סנדוויצ’ים לילדים, לגייס כסף, לגייס לקוחות, למכור, לעשות – כל זה ממילא צורך המון המון אנרגיה. זה לא קל לאף אחד. אפילו כשטוב. אפילו כשמצליח. אל תתעסקו בהשוואות האלה. אל תעשו את זה לעצמכם.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות