לענות או לא לענות לטלפון

לענות או לא לענות לטלפון

לפני כמה שנים, איש אחד, נורא נורא מפורסם, החליט שהוא רוצה לעזור לי. ככה סתם. לא ביקשתי, לא תחננתי, לא הרמתי טלפון. כלום. מצאתי חן בעיניו בטוויטר – והוא החליט שהוא עוזר לי. אולי נתקלתם בו. הוא מאמן מהטלוויזיה והרדיו. עם קרחת ועודף מטראז’. אני לא רוצה לתת יותר מדי פרטים שעלולים להסגיר אותו.

בקיצור, השבוע אני מרים אליו טלפון. שש שנים לא החלפנו מילה. אחרי שנייה הוא עונה: “מה העניינים! איפה אתה?”

יש עוד איזה בחור מאוד מאוד מפורסם שאני בקשר איתו. גם אותו אתם מכירים. מהטלוויזיה והרדיו. לא משנה מי. הוא אלוף בניהול זמן ובעוד אלף דברים. מהמוצלחים המעצבנים האלה. פעם הוא אמר לי, “תקשיב צפריר, אימיילים נכנסים? טלפונים? וואטסאפים? המסנג’ר של פייסבוק? כולם מייצגים אנשים שרוצים ממך משהו. כשאתה הולך לעבוד – תתעלם מהם. תענה להם פעם בשעה, פעם ביום, פעם בשבוע. תנהל אותם, אל תיתן להם לנהל אותך.”

וחשבתי לעצמי שהוא מאוד חכם, הבחור הזה.

ושכל אחד מאיתנו צריך להחליט מי הוא. מי נמצא בצד הזה של הטלפון: אחד שעונה, או אחד שלא נותן לאנשים מהצד השני לנהל אותו. וזה נכון שבעתיים כשיש לך המון לקוחות. או אנשים שעוקבים אחרי מה שאתה עושה ואפילו לא משלמים על זה: מי אתה? אתה זה שעונה לאימיילים או זה שמקדיש להם רק שעה בשבוע, שעה בחודש, כי אף אחד לא ייקח ממך את ניהול הזמן שלך.

לא שופט

אם אני נשמע כמו מישהו ששופט את אחת מהבחירות האלו, אני מתנצל. אני ממש לא. כל אדם זכאי לעשות את ההחלטות שלו לגבי החיים שלו ולגבי הזמן שלו. וגם מי שמקפיד באדיקות ייקית לא לסטות מהמסלול שלו ראוי להרבה הרבה הערכה.

אבל אני? אני מעדיף ללמוד מהמאמן הקרח. גם כי הוא הוכיח מזמן שהוא מענטש. וגם כי איזה יופי שיש שם בן אדם בצד השני! אני מעדיף לענות לטלפון. גם אם אני עמוס. גם אם הוא לא מפסיק לצלצל. גם אם אין לי זמן. אני מעדיף לדבר עם האיש שבצד השני. בטח אלמד ממנו משהו, אפילו אם הוא לא משלם.

אם לא עניתי, תשאירו וואטסאפ. מבטיח לחזור אליכם אחר כך.

#לב

052-7294433

המלצות טוויטר:

לינוי גר בפן: כמה טובה בטלוויזיה וברדיו, ככה עוד יותר בטוויטר.

מיכאל זילברמן: אב השנה ואיש מרתק תמיד.

עודד קרמר: סטורי טלר נהדר. ולמרבה הצער, אוהד מכבי תל אביב. אנשים אינם מושלמים.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות