איך הגענו עד לכאן עם כל הריבועים האדומים האלה?

לפעמים יש לומר את המובן מאליו. ואמר כבר במאה ה-16 הבעל שם טוב, שאם נאמר את המובן מאליו פעם אחר פעם אחר פעם, אולי אולי גם נקשיב פעם למה שאנחנו אומרים. טוב, הוא לא אמר. ואולי טוב שלא אמר, כי ממילא לא היינו מקשיבים.

אז אני אומר את המובן מאליו: ביער ביער, ביער השחור של המכשפות ועכבישי הענק והחלזונות הטורפים והמרמיטות הארסיות וזאבי האדם גדומי הפנקריאס והעוד כל מיני חיות עם יחסי ציבור ממש מחורבנים, שם ביער שוכנות גם הנוטיפיקציות.

יש להן שיניים ארוכות, יש להן צבעים רעילים מזעזעים, יש להן קוץ אכזרי בזנב ואטיטיוד מהגיהנום. ויש להן משימה. המשימה שלהן היא לחרבן לכם את החיים.

יו, שנייה! נוטיפיקציה בפייסבוק! כבר חוזר!

טינק!

איפה הייתי? הו, איזה חתול מקסים.

הלך הפוסט. הלכה חצי שעה עבודה.

*חצי שעה, סטטוס אחד שלא מצחיק אף אחד  ו-12 לייקים אחר כך*

שבתי. מה העניינים? איך אתם? למה אנחנו כאן? על מה אנחנו מדברים לעזאזל?

אם כל רע, הנוטיפיקציות האלה. הן הורגות לנו את הריכוז, הן הורגות לנו את האפקטיביות והן הורגות לנו את היצירתיות. והן גם עושות חשק לפחמימות. הן מכהות אותנו. הן הופכות אותנו ליצורים חיוורים, לאים ומשועממים שרק מחפשים את המנה הבאה.

אתם לא מצליחים לכתוב? לא מצליחים להתרכז?

תשתיקו אותן. שימו אותן בהולד. תבטיחו לעצמכם שעכשיו חצי שעה בלי. סגרו את כל הטאבים המיותרים, הגיפו את התריסים ואת הטלפון היאורה השליכון. הממזר ממילא יחזור תכף. ככל שתתרחקו ממנות הסם הקטנות ונטולות כל הערך האלה, כך גדלים הסיכויים שתצליחו לכתוב. אין אפס. ככל שתתרחקו לזמן רב יותר, תכתבו טוב יותר, מעניין יותר, חי יותר.

תזכרו. נוטיפיקציות זה אלכוהול. נוטיפיקציות זה ניקוטין. נוטיפיקציות הן גושים קטנים ומכוערים של נרקוטיקה שיש בהם אפס שמחה, שינקו מכם את לשד היכולת, את חלב התבונה, את ניצוץ הגאונות.

השיבו אליכם את כל הילדים האבודים האלה. יש לכם אותם. או שאולי יהיה. תכף. עוד מעט. רק תכבו קודם את רעש הרקע הכל כך כל כך מסוכן הזה.

צפריר בשן

צפריר בשן

מספר סיפורים, כותב ומנחה סדנאות כתיבה לעסקים.

אני עובד עם לקוחות גדולים וקטנים – כאלה שצריכים עזרה כדי לספר את הסיפור שלהם, לכתוב את התסריט, הנאום או את הפוסט שלהם ואפילו לשפר את המסרים שלהם. חוץ מזה, אני מדריך עסקים ואנשים שרוצים לכתוב ולהעביר מסרים בעצמם.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות