אם לא תהיו עצובים, איך תהיו מאושרים

אולי זה כי שוב אחרי החגים וכל העבודה היא כאן ועכשיו ולחוצה ודחופה. אני שוב נתקל בעצב. הרבה עצב מהרבה דרגות. כזה שעובר פה לרגע וכזה שתמיד פה. כזה שמעקצץ וגם כזה שמטביע. עצב של חברים, של לקוחות, של אנשים שעוברים ונוגעים ונושרת מהם פיסה של צער.

כל כך קשה לנו להפגין עצב. בעולם הזה אנחנו חייבים להפגין שליטה על כל אספקט בחיים שלנו, לקוחות מפורסמים, ילדים מתוקתקים, מנות מצולחתות וחתולים מהונדסים, ומי בכלל רוצה לקרוא בפייסבוק על כישלון, על דיכאון, על תחושת אובדן דרך.

אמל”קו לנו, באמא שלכם. וצלמו לנו מנה מדממת של שפית מהממת.

עצב זה עצובי

ואם לכולם קשה להפגין עצב בחוץ, לעצמאים פשוט אסור: זה רע ללקוחות, זה רע לספקים, לעובדים, לשותפים. זה רע למשפחה, לבנק, לפרנסה, לצמיחה. זה אפילו רע למדינה. המסר שאנחנו מקבלים הוא “שתוק, עצמאי יקר. סתמי, עצמאית. פשוט תדחפו את העצב הזה עמוק עמוק פנימה, תלבשו חיוך ותמשיכו לשחות.”

בקבוצות של שיווק ועצמאים לא תמצאו כמעט עצמאים שלא גומרים את החודש, שלא יודעים איך להחזיק לקוח, שנשברים מהיחסים עם עובד, לא תשמעו על עצב וייאוש מעוד יום עבודה, מהחיפוש של הלקוח הבא, הפרויקט הבא, לא תראו את האכזבה בעיניהם של בני זוג, לא תחושו את המיאוס הזה מלעשות עוד פעם את אותו הדבר: אותו פרויקט, אותו יום מכירות, אותה הרצאה, אותה מצגת.

לא תמצאו אותם אבל הם שם. הם בדרך כלל לא אומרים הרבה, אבל הם בכל מקום: בבניין המשרדים שלכם, בדירה הסמוכה, באים לקחת את הילדים מבית הספר, בתור לארוחת הצהריים במסעדה למטה, בצד הדרך. אנשים עם גוש גדול וכואב בבטן. עם או בלי ציפרלקס, פרוזק וזולופט, עם או בלי אובדן הדרך, רגשי האשמה, תחושות הכישלון.

הניחוש שלי הוא שהאנשים האלה הם רבים רבים. בעצם, כולנו חווים את התחושות האלו ברמות כאלה ואחרות של אינטנסיביות. אפילו האנשים שנראים לכם הכי מצליחים, הכי מאושרים, הכי עשו את זה – אפילו הם. גם כי הדיכאון הוא חלק אינטגרלי מהחיים בעידן שבו כבר לא בורחים מנמרים ודינוזאורים. וגם כי העצב יכול להיות כאבי גדילה והתפתחות. ולגדול בלי כאב זה בלוף של פרסומאים.

פרסומאים מדוכאים.

אל תוותרו על העצב שלכם. אל תדחפו אותו פנימה. תנו לעצמכם. לצעוק, לבכות, להקיא, ליילל, להתלונן. לבכות עוד פעם. שחררו את זה. תהיו עם זה. תהיו טובים לעצמכם.

אחרת מה שווה כל העבודה הזו?

המלצה

כשאנשים מבקשים את דעתי על ענייני ממשק, אני מפנה אותם לפוסט הנהדר הזה.

יאללה, שבוע מחויך שיהיה לכם. מאוזן לאוזן. מסנטר עד קודקוד. עד שיכאבו הלחיים. הלוואי הלוואי.

צפריר

צפריר בשן

צפריר בשן

מספר סיפורים, כותב ומנחה סדנאות כתיבה לעסקים.

אני עובד עם לקוחות גדולים וקטנים – כאלה שצריכים עזרה כדי לספר את הסיפור שלהם, לכתוב את התסריט, הנאום או את הפוסט שלהם ואפילו לשפר את המסרים שלהם. חוץ מזה, אני מדריך עסקים ואנשים שרוצים לכתוב ולהעביר מסרים בעצמם.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות