שתוק ותמשיך לשחות

שתוק ותמשיך לשחות

מה, מה נהיה?

הבוקר, כמו שאני יושב עם מעצבת תכשיטים וכותב את האתר שלה בזמן אמת על כוס קפה בתל אביב הבנויה, אני מעלעל בהוראות ההפעלה שכתב לה היועץ העסקי שלה:

  • לתת ערך לקוראים

  • להניע לפעולה

  • לכתוב שלושה פוסטים בשבוע לפייסבוק

  • לא לשכוח לכתוב לבלוג פעם בשבוע

זה מה שאני זוכר עכשיו בשלוף מהרשימה. היו שם עוד 20 סעיפים. כולם טובים, כולם נכונים. באמת, בלי לזלזל, היועץ מייעץ לעניין.

כל זה אפשרי בכלל?

השאלה היא האם יש יועץ עסקי שאכן מצליח לכתוב שלושה פוסטים בשבוע לדף העסקי שלו?

אם יש יועץ שכזה הביאוהו לכאן / ונדעהו נדבר גלויות /יש או אין

(יונה וולך התגנבה לי לטקסט. זה שיונה וולך מתגנבת לך לטקסטים שיווקיים זה לא מומלץ. אל תנסו את זה בבית.)

התגנבה? נעשה לה כבוד

קשה מאוד לכתוב שלושה פוסטים בשבוע. אפילו כשהפוסטים קצרים קצרים – שתיים או שלוש פסקאות – זה קשה. כי למי יש כל כך הרבה על מה לכתוב? ואם צריך להוסיף לזה גם תמונות איכותיות ווידאו מוצלח פעם בשבוע או שבועיים, אז הנה לכם מתכון נהדר לתת לשיווק של העסק להשתלט לכם על החיים.

וגם לגרום לכם להרגיש נורא, כי אף אחד לא באמת יכול לעמוד בקצב הזה אם אין לו מחלקת שיווק. ואז, במקום מאמץ שיווקי הרווחתם עוד פרונקל של רגשי אשמה, כאילו חסרים לנו כאלה בבית. אז אל תרגישו רע אם אתם לא עומדים בקצב. זה לא ריאלי.

אה, ויש גם טיפ: אם אתם מרגישים שאתם מצליחים לכתוב יום אחד או אפילו יומיים רצופים, נורא נורא חשוב לא להפסיק. אל תהיו מרוצים מעצמכם. אל תתנו לפוסט להמשיך לעבוד עוד יומיים גם אם הוא עדיין מקבל לייקים. אל תדחו למחר אלא אם יש לכם תינוק צורח בידיים. ואם כבר דחיתם למחר, אל תדחו למחרתיים.

כתיבה מייצרת כתיבה

זה לא רק לשמור על הרעיונות הטריים ולכתוב אותם מייד. זה הרבה יותר מזה: כתיבה מייצרת כתיבה. הפסקות כתיבה מייצרות רגשי אשמה. והעוזרת הכי הכי טובה שלכם היא האינרציה. היא הנותנת ומאפשרת לכתוב ועוד לכתוב, והיא גם הלוקחת: מרגע שעוצרים – קשה מאוד להתחיל מחדש.

אז אל תמצמצו, אל תשאלו שאלות, אל תוציאו את הראש. פשוט תשתקו ותמשיכו לשחות. ולכתוב.

יאללה ביי,

צפריר

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
0
  0
  העגלה שלך
  העגלה ריקהבחזרה לחנות