לחשוב מיך אוץ לקוף (סע!)

לחשוב מיך אוץ לקוף (סע!)

אם אי פעם היה ביטוי שהוא דבר והיפוכו, הרי זה “לחשוב מחוץ לקופסה”.

כל פעם שמישהו אומר “תחשבו מחוץ לקופסה”, מה הוא אומר בעצם? הנה, אני, עומד פה ואומר לכם להיות מקוריים, לחשוב אחרת – ואני עושה את זה בדרך הכי בנאלית, מקובעת וחלולה ששמעתם אי פעם.

לא כל כך משכנע.

מי אומר “לחשוב מחוץ לקופסה”? מנטורים, מאמנים, ידענים, מומחים (אני אוהב במיוחד “מומחים בינלאומיים”. לאחרונה ראיתי גם לפחות “מומחית בינלאומית בכירה” אחת). למה הם אומרים את זה? ובכן, כי הם באוטומט. הם לא חושבים. הם עמוק עמוק עמוק, אין דרך יפה להגיד את זה: בתוך הקופסה.

אז אם אתם מנטורים כאלה, או מאמנים, או יועצים עסקיים, או מומחים לחשיבה חיובית, אל תבינו לא נכון. אני לא לועג, חלילה. בטוח שרבים רבים מכם מביאים המון ערך ותועלת לאנשים שסביבם. אני גם מאמין באמת ובתמים שאתם אנשים שרוצים טוב ועושים טוב. אבל בהנחה שאתם רוצים לעבוד עם קהל נבון, חושב, מודרני, מתקדם – רוצו לנכסים הדיגיטליים שלכם, לאתרי האינטרנט, דפי הנחיתה, הבלוגים, עמודי הפייסבוק, המודעות בגוגל – כל אלה.

ותתחילו למחוק, לשכתב, להגיד דברים אחרת. אם תצליחו להעיר את עצמכם, אולי תעירו גם את הקהלים והלקוחות שלכם. שבו קצת בתוך הקופסה ותחשבו על דרך אחרת להגיד את זה.

נו, אתם יודעים צאו מה… צאו מה… צאו מהקומפורט זון שלכם, או משהו.

ותביאו סביח כשאתם חוזרים.

המלצה

אירה חרקובסקי יודעת לעשות דברים שאני לא מבין בהם. ואני מתכוון, אשכרה לא מבין כלום. אין לי יכולת לתפוס שום דבר ממה שהיא עושה, אבל אני יודע שזה טוב.

אירה עושה אינסטגרם ומלמדת אינסטגרם. על פי העדויות מהסדנאות שלה שנערמות על שולחני, היא מעולה. וממה שאני רואה (אני מציץ בעמוד שלה מעת לעת) היא עושה את זה יפה להפליא. העמוד שלה כל כך אסתטי. שאי אפשר לטעות באיכות שלו. חוץ מזה, ממעט המפגשים שהיו לי איתה, ובכן, היא פשוט נהדרת.

ממליץ בחום לעקוב אחריה, להקשיב לה, ללכת לסדנאות שלה וללמוד ממנה.

ושיהיה לכם שבוע, יו קנואו, אחד הטובים. שתהיו פחות באימייל ובפייסבוק ויותר מול הוורד והאקסל. וגם מול אנשים. אבל אמיתיים.

ודברו אתי. הנה, אני פה.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות