שונא ללכת למוזיאון

שונא ללכת למוזיאון

השבוע הלכתי למוזיאון. באלוהים, אני שונא ללכת למוזיאון. יום אחד אני אעשה את הרשימה של הדברים שאני לא אוהב לעשות, ובטוח שמהמוזיאון ייכנס לשם. אין מצב שלא. למוזיאונים יש יכולת מכשפת לפרוק ממך את האנרגיה, לחלוב את כל הכוח מהרגליים. רבע שעה, עשרים דקות – ובום. איפה יושבים פה? אין לי כוח יותר. ואני רץ עשרה קילומטר פעמיים בשבוע. לא תגידו סמרטוט.

ובכל זאת הלכתי.

כי כשאני בפנים אני נזכר שיש המון דברים שאני אוהב במוזיאון. יש היסטוריה, יש ארומה של חשיבה וכוונה ומאמצים מרוכזים של אינדיווידואלים וקבוצות שגרמו לכל המוזיאוניות הזאת לקרות. ויש את רחש פעמי ההיסטוריה והדברים הלא ייאמנו שאנשים עשו פעם, מזמן מזמן.

יש מראות נהדרים ודברים שאני לא יודע, יש עבודות אומנות שאני לא מכיר וכאלה ששמעתי עליהם. יש חללים כל כך גדולים וכל כך יפים שהברכיים קצת פקות תחתיך, מרוב כל ההוד וההדר הזה.

את כל הדברים האלה אני לא זוכר. כדי להיזכר בהם, אני צריך להיכנס למוזיאון. ובגלל זה אני עושה דברים. הולך לים. אני שונא ללכת לים. הולך לפגוש חברים. הו, אלוקים, נורא קשה לי ללכת לפגוש חברים. הולך לשחות. איזה בן אדם הולך בדעה צלולה לשחות כך כך הרבה?

כי כשאני עושה דברים קורים דברים. אני שומע קליקים של צ’אקרות נפתחות כשאני עושה דברים. האינסטינקט הקיומי שלנו הוא לעשות פחות ולאכול יותר, וזה עבד לבני אדם אלפי שנים. לזברות וטיגריסים זה עדיין עובד. אבל עבור האדם המודרני זה מתכון לאומללות. אז אני מתעלם ממוח הלטאה הנמנע שלי. בקושי, במאמץ, במלחמה יומיומית – ואני הולך למוזיאון.

למרות שאני שונא את זה.

רגע, לאיזה מוזיאון?

הקטע הזה מיועד למי שלא הבין את הפוסט ואשכרה מתעניין לאיזה מוזיאון הלכתי. למה לא הבין? כי זה ממש לא משנה לאיזה מוזיאון הלכתי. העיקר שהלכתי.

אבל אני יודע, אתם סקרנים, הוררג אתכם מבפנים שאתם לא יודעים. נפשכם לא תדע רגע של שקט בשתי הדקות וחצי הקרובות עד שתשכחו מהפוסט הזה ותעברו לדבר הבא (באותה נשימה אני רוצה להעיר שזה קצת מעליב שתקדישו לפוסט הזה בקושי שתי דקות וחצי).

אז הנה, בשבילכם: הפרגמון בברלין. ואני נורא אוהב תערוכות מסופוטמיות עתיקות כמו שיש שם, ואם יש קצת יוון ורומא אז גם נהדר. כזה אני, טיפוס של העת העתיקה.

 

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות