על מה לכתוב

בוקר אחד קמתי ולא היה לי על מה לכתוב.

ואז נזכרתי שכבר כתבתי דיוור כזה פעם, מה שהעמיק את המצוקה אפילו יותר, כי אין לך דבר מעליב מיותר מקורא שכותב לך “טוב, אבל למה אתה חוזר על עצמך? אין לך שום דבר חדש להגיד”.

(בעצם יש דברים יותר מעליבים שקוראים יכולים להגיד לכם. פעם אקדיש לזה דיוור, אבל הנה, אני סוטה מהעניין.)

בקיצור, קמתי בבוקר ולא היה לי מה לכתוב. ולפיכך עשיתי מה שכל בר דעת היה עושה במצבי: לא כתבתי. לא נורא.

ולמחרת עוד פעם קמתי. ועוד פעם לא היה לי מה לכתוב. ועוד פעם לא כתבתי. וככה נערמו להם עוד יום ויום ועבר שבוע קצת מתוח, ואז עוד שבוע. וחשש מה שהמעיין הנובע שלי נסתתם ונגמר והלך קפוט, ומעכשיו כל מה שייצא לי זה חרוזים מטופשים. דאגה של ממש.

וקמתי שוב הבוקר, והעליתי את כל זה על הכתב. את כל קורות האין האלה. את כל הנסיונות העלובים והמשפילים והנחשלים והנקלים האלה, את כל ההתנפצויות של אדם ועטו ומקלדתו אל מסך לבן חסר רחמים ואל חוש ביקורת מפותח מדי.

ישבתי וכתבתי וכתבתי וכתבתי. ובסוף האימה הזאת יצא לי טקסט. לא טוב במיוחד. לא משנה חיים, לא אחד שאזכור, אבל טקסט קטן, מוכן. ואחרי שבוע או שבועיים ללא – גם טקסט לא בולט בעליל הוא חתיכת הישג.

כשאין מה לכתוב, כשאין כוח, כשאין אנרגיה, כשלא יודעים על מה לכתוב, אני ממליץ בחום לשבת ולחבוט מעט במקלדת: לספר לעצמכם שקשה לכם, לכתוב על הקנגורו שיצא לחפש מרלבורו לייטס ומצא מלוכה או על הבלים אחרים, לנסות לפלס את הדרך לתוכן בעל ערך דרך כתיבה על תכנים נטולי ערך. כתיבה, ממש כמו שהיא יכולה לקחת אתכם רחוק רחוק מהנושא שעליו באתם לדבר, ככה היא יכולה גם לכוון אתכם חזרה. וכשהולכים לאיבוד ולא מוצאים דרך – כתיבה היא אמצעי נהדר לחזור אל השביל.

ואם אתם לא מאמינים, תשאלו את הטקסט הזה.

המלצות:

גיא גרימלנד הוא הדובר של אינטל וכתב היי-טק בהארץ לשעבר. כשהכרתי אותו, לפני 15 שנה, חשבתי שהוא כותב איום ונורא. בשנים האחרונות אני נהנה מאוד מהכתיבה שלו על טכנולוגיה והורות.

עידית תמיר  כותבת פשוט פשוט, בלי הו-הא ודאווין, אבל בכל זאת מצליחה לסחוף אחריה קהילות שלמות. בקיצור, יש הרבה מה ללמוד ממנה. והיא מותק.

שיהיה לכם שבוע קצת פחות חם, קצת פחות קולני, קצת פחות לח, קצת פחות עצבני ועם ים של גולים. ואפרופו זה, תזכרו שגם אם הוצאתם תיקו או הפסדתם לא עלינו, זה לא סוף העולם. באמת, לא קרה כלום. מחר יש עוד משחק.

צפריר בשן

צפריר בשן

מספר סיפורים, כותב ומנחה סדנאות כתיבה לעסקים.

אני עובד עם לקוחות גדולים וקטנים – כאלה שצריכים עזרה כדי לספר את הסיפור שלהם, לכתוב את התסריט, הנאום או את הפוסט שלהם ואפילו לשפר את המסרים שלהם. חוץ מזה, אני מדריך עסקים ואנשים שרוצים לכתוב ולהעביר מסרים בעצמם.

אהבתם? שתפו את הפוסט
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה ריקהבחזרה לחנות